ג'יימס אריקסון

מתוך Ngu

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ג'יימס אריקסון הוא דמות בדיונית התופסת מקום מרכזי בסדרת פתח מילוט.

שמו ביפנית הוא ג'ימו, כך הוא מכונה בעיקר בפי חביריו הלוחמים, או אשתו, קייקו.

ידוע בכינוי "ג'יימס עיניים לחות", ביפנית: נַאקִימוּשִׁי גִ'ימוֹ. וזאת בשל המבע התמידי בעיניו, ראה עוד על כך בהמשך הערך.

בפרק רשימת המבוקשים בספר האחרון בסדרה - מאחורי הקלעים, ניתן למצוא לצד הקלסתרון שלו את המוטו הבא: "נקמה אינה כלי נשקו של הגיבור. ולכן הגבורה הגדולה היא, לדעת איך לנקום."


תוכן עניינים

[עריכה] פרטים כלליים

מתוך "תיאור הדמויות" בתחילת כל ספר בסדרת פתח מילוט: "גבר נאה ובנוי לתלפיות, לבוש באופנה אלגנטית ושמרנית של איש עסקים שקול, ובעל נוכחות שקשה להחמיץ. בשערו החלק נשזרו פה ושם שערות לבנות כמו קווים דקים. לג'יימס עיניים בהירות, אשר משום-מה נשקפת מהן הבעה תמידית של רחמים, גבותיו מכווצות מעט ומוסיפות להבעת הרחמים כמעין ארשת של אדם הנוטה במהירות לפרוץ בבכי. פיו משורטט וגומת חן מעטרת את מרכז סנטרו הבשרני. ג'יימס הוא אמן לחימה ומכיר את יפן מקרוב, כך הוא גם דובר יפנית ברמת שפת אם." קלסתרון שלו ניתן למצוא ברשימת המבוקשים בספר האחרון בסדרה - מאחורי הקלעים. עיניו בצבע בהיר - ליתר דיוק טורקיז עמוק ומוזר. הוא איטר יד ימינו - שמאלי.

אמן לחימה בסגנונות האהפו הייקן ג'וטסו, איידו, בו-ג'וטסו, ג'יו-ג'יטסו, נינג'יטסו, קאזה אראשי ריו. אלו הם הסגנונות הידועים שלו.

רב-אמן במדיטציה, טלפתיה, דאיסאן-נו-מי - "העין השלישית" שבעזרתה הוא רואה את האאורה הסביבתית שלו, ללא שימוש בעיניו החומריות.

פרטים נוספים: ראש מאפיה יפנית, במסווה של מפעל ריהוט וחנות לממכר מוצרי עור. מציג עצמו כיועץ השקעות. הקאטאנה שלו נקראת "חרב הטווס הזקן", ביפנית - אוֹיְטַה קוּגִ'יַאקוּ נוֹ קַאטַאנָה, על שם האדם הראשון שנקטל בה - פקיד ממשלה זקן.

[עריכה] משפחתו

פרטי עלילה פרטי עלילה ("ספוילרים") מופיעים בהמשך


הוריו אינם ידועים. מוזכר שהוא גדל ללא משפחה (מאחורי הקלעים בפרק 'ראיון עם הדמויות'). התחתן עם שפרה לייכטר, בתו של ר' צבי לייכטר לאחר שהכיר אותה בביתו של סאני. נולדו להם שני ילדים, הנדי הבכור, ששמו שונה בעקבות נסיבות העלילה למנדל יהונתן או מנדי גולד, ובאפי. לאחר שאשתו שפרה עברה תאונת מטוס מכוונת, התחתן ג'יימס עם קייקו, יפנית בת לאחד מלוחמי הטייגסון - סומיורי-סאן. קייקו אינה יכולה ללדת , ככל הנראה בגלל שספגה את הקרינה הרדיואקטיבית בפיצוץ בהירושימה.

[עריכה] רשימת בני משפחתו

  • שפרה אשתו, מוזכרת בפלשבקים כשנמלטה עם אביה מאירופה.
  • ר' צבי לייכטר חמיו, מוזכר בפלשבקים כשנמלט עם בתו מאירופה, הגיע ליפן, שם בישל ומכר צ'ולנט יפני הידוע בשם צ'ורנטו.
  • הנדי בנו הבכור, שמאוחר יותר הפך למנדי גולד.
  • באפי, הבת שנחשבה לבת היחידה, אחרי שהבן נלקח.
  • קייקו, אשתו השנייה.
  • סאני סאן נחשב לעתים לאביו הרוחני.

[עריכה] חייו לפני הגעתו ליפן

על חייו לפני הגעתו ליפן לא ידוע הרבה. ככל הנראה הוא הגיע מארה"ב, אם כי זה לא מוזכר בפירוש בסדרה. רמז לכך ניתן למצוא בעת פגישתו עם קוי בבוג'ין קאן, בית הלוחם של הטייגסון:"..."היי, עצור," אמר ג'ימו..."מה אתה עושה שם, מונטגומרי?" הוא דיבר אליו באנגלית בתוך הדוג'ו..." אומנם יתכן שהוא למד אנגלית סתם כך, אך סביר להניח שהוא לא היה פונה אליו דוקא באנגלית בתוך הדוג'ו, אם שפה זו לא היתה משותפת לשניהם כשפת אם.

[עריכה] חייו ביפן

ביפן ג'יימס בילה שנים ארוכות בלימוד אומנויות לחימה. הוא היה אצ'י דצ'י, עוזר הסנסיי, מתי שציידי הטייגסון מצאו אותו ולקחו אותו אל כת זו. לפני תחילת חברותו בטייגסון, ג'יימס למד אומנויות לחימה נוספות שהיו דרושות ללוחם טייגסון, ולאחר שנבחן בהצלחה התקבל לכת וקיבל את הקאטאנה, חרב הסמוראי. במשך שנים הוא שירת בטייגסון כפוף להוראותיו של הקיסר, עד שעקב אסון האטום בהירושימה, שבו היחידים שנצלו (מבין לוחמי הכת) היו הוא וקוי, עבר לעיסוקים אחרים. הוא ניסה להיות מורה לאמנות לחימה אך נכשל בכך, למרות או דוקא בגלל יכולותיו העל-חושיות, הוא לא היה מסוגל ללמד אנשים שנפלו כל כך ברמתם ממנו, זה היה כמו לנסות ללמד תינוק שלא יודע לזחול - להתחיל ללכת. ג'יימס עבד בשירותו של סאני-סאן, שם גם הוא התחתן עם אשתו הראשונה, שפרה. בשלב מסוים, יתכן שעם מותו של סאני, הוא עבר לגור בארה"ב.

פרטים נוספים: חבורה של בריוני רחוב סרו למרותו. ביפן הוא סיכם עם קוי על הפסקת אש.

[עריכה] חייו בארה"ב

בארה"ב ג'יימס התחתן פעם נוספת, לאחר שאשתו הראשונה מתה בתאונת מטוס והשאירה לו בת אחת, עם קייקו, ביתו של אחד מלוחמי הטייגסון. בנו הנדי נלקח עוד קודם לכן, כשהיה תינוק, על ידי קוי בתור פרס הזכיה במשחק הנינגודה, שבו ג'יימס הפסיד בכוונה מאחר שחשב שקוי רוצה את מגילות השבועה של הטייגסון. ג'יימס נרדף על ידי המאפר, שרצה לסכסך בינו לבין קוי, הרג את אשתו וכמעט הרג את ביתו. אחרי כמה מאורעות ג'יימס מחליט להזמין את קוי לדו קרב, שבו הוא רוצה לנקום את מות בני משפחתו ואת נקמת הטייגסון. לשם כך הוא חוזר ליפן, שם קוי שוהה באותה תקופה, ומזמין אותו לקרב. קוי מקבל את ההזמנה. במהלך הקרב ג'יימס וקוי מגיעים להבנות חדשות, ולכן הקרב מסתיים ללא מוות. אחרי הקרב ג'יימס מוצא את בנו האבוד הנדי-מנדי, ומתאחד בחזרה עם ביתו באפי. בדרכו חזרה לארה"ב הוא עובר תאונת מטוס מכוונת בשל חוסר ידיעה של פרופסור בשם ג'ורג' אליוט ברנהרדט, וניצל ממנה.


כלים אישיים